tel. 500 845 134
BanerBanerBanerBaner

Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych usług

Montaż Wentylacji
Białystok

Wentylacja jest dziś jedną z najważniejszych instalacji każdego domu. Odpowiednia wymiana powietrza zapewnia komfort, bezpieczeństwo, a także poprawia samopoczucie mieszkających w nim osób. Aby cały układ przepływu powietrza działał sprawnie, konieczne jest odpowiednie zaprojektowanie oraz montaż wentylacji. Białystok jest miejscem, gdzie tego typu prac wykonujemy najwięcej. Obieg powietrza w mieszkaniu powinien być szczegółowo zaplanowany, gdyż słabo działająca wentylacja powoduje wzrost wilgotności i zanieczyszczeń w pomieszczeniach, natomiast pracująca zbyt intensywnie jest przyczyną ich szybkiego wychładzania się.


Odpowiednie zaprojektowanie kanału wentylacyjnego wymaga skrupulatności i sporej wiedzy technicznej. Najczęstsze skutki złej wentylacji w pomieszczeniu to grzyb na ścianie, zaparowane szyby, skraplanie się pary wodnej, złe samopoczucie i częste przeziębienia mieszkańców, a nawet infekcje i choroby układu oddechowego. Wszystko to sprawia, że bardzo często czynnikiem decydującym o komforcie mieszkania jest właśnie wentylacja. Białystok oraz okoliczne miejscowości to obszar, gdzie na co dzień podnosimy jakość życia mieszkańców poprzez montaż wentylacji.


Białystok coraz częściej decyduje się na montaż instalacji w nowo budowanych domach. Dwa podstawowe rodzaje wentylacji to wentylacja naturalna oraz mechaniczna. Ta pierwsza jest najczęściej efektem nieszczelności w drzwiach i oknach, przez które do pomieszczeń dostaje się powietrze z zewnątrz, natomiast dzięki kanałom i kratkom wentylacyjnym może się ono wydostać na zewnątrz. Wentylacja mechaniczna jest prowadzona bez względu na warunki atmosferyczne, a wymiana powietrza jest efektem działania wentylatora. W tym przypadku rozróżniamy wentylację nawiewną (dostarcza powietrze mechanicznie, a odprowadza w sposób naturalny), wywiewną, która działa na odwrotnej zasadzie, a także nawiewno-wywiewną, będącą najbardziej zaawansowanym sposobem wentylacji pomieszczeń.


Można także zdecydować się na zupełnie innowacyjny montaż wentylacji. Białystok jest przykładem miasta, gdzie bardzo często spotyka się ją w odmianie hybrydowej, która jest połączeniem prostoty działania wentylacji naturalnej oraz skuteczności i stabilności pracy wentylacji mechanicznej. W tej konfiguracji, wentylatory uruchamiane są dopiero wówczas, gdy warunki atmosferyczne dla wentylacji naturalnej nie są wystarczające.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze wentylatora oraz podczas jego montażu? Przede wszystkim należy zmierzyć pomieszczenie, w jakim będzie się on znajdował i wybrać taki wentylator, który poradzi sobie z wymianą powietrza na takiej przestrzeni. Ważne jest, by zmierzyć średnicę kanału wentylacyjnego, do którego będzie on podłączony, w miejscu łączenia nie powinno być żadnych nieszczelności. Warto zapoznać się ze specyfikacją wentylatorów oraz z ich funkcjami, takimi jak czujnik wilgotności, czy timer. Ważnym aspektem jest także głośność pracy. Nie chcemy przecież, aby działająca wentylacja przeszkadzała nam w pracy, czy codziennych obowiązkach.Cięcie betonu / Wiercenie w betonie / Montaż Wentylacji / Montaz Klimatyzacji

© 2014 - Solut Construction Białystok - cięcie betonu, naprawa betonu i wiercenie otworów