Cięcie betonu – zalety dla inwestora

Cięcie betonu to jedna z metod adaptowania i dostosowywania konstrukcji betonowych. Stosuje się ją do modyfikacji istniejących konstrukcji oraz jako element prac przygotowawczych w nowych inwestycjach. Krótki czas realizacji i korzystna cena kompleksowej usługi to podstawowe zalety profesjonalnego cięcia betonu. Nasza firma od lat realizuje różnorodne projekty w tym zakresie. Oferujemy cięcie betonu inwestorom w wielu miastach Polski, m.in. w Białymstoku, Lublinie czy Warszawie.

Ciecie betonu

Kiedy warto zamówić cięcie betonu?

Profesjonalne cięcie betonu to doskonałe rozwiązanie zawsze, kiedy konieczne jest wykonanie prac takich jak:

 • przygotowanie rezerwacji na instalację oświetleniową,
 • prowadzenie instalacji gazowej,
 • montaż wentylacji i urządzeń klimatyzacyjnych,
 • wykonanie otworów rezerwacyjnych na elementy infrastruktury technicznej budynku czy lokalu,
 • wykonanie otworów drzwiowych czy okiennych,
 • usuwanie niepotrzebnych ścian,
 • wykonanie podcięć i otworów na wzmocnienia konstrukcyjne.

Wykorzystywane przez nas techniki cięcia betonu można zastosować do realizacji praktycznie wszystkich prac związanych z adaptacją czy modyfikacją konstrukcji betonowych. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Usługa cięcia - dlaczego warto?

Cięcie betonu to metoda szybka i bezpieczna. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, trzeba też dysponować specjalistycznym sprzętem. Duże znaczenie ma doświadczenie wykonawcy realizującego usługę. Nasi technicy gwarantują dobór właściwej techniki, maszyn i narzędzi do unikalnych warunków, z jakimi mamy do czynienia w miejscu realizacji zadania. To podstawa sprawnego cięcia w betonie, ale trzeba też podkreślić wagę doświadczenia operatora.

Przygotowanie i montaż akcesoriów to często jeden z bardziej czasochłonnych elementów realizacji zlecenia. Doświadczenie, specjalistyczny sprzęt, jak i znajomość oraz umiejętność zastosowania dostępnych technik i narzędzi to jedna z zalet naszej oferty. Regularnie realizujemy usługi cięcia betonu różnych klas. Tniemy beton zbrojony na inwestycjach w wielu lokalizacjach, m.in. w Białymstoku, Lublinie czy Warszawie. Wykonujemy roboty o różnym stopniu zaawansowania i trudności. Wybierając naszą ofertę, inwestorzy zawsze oszczędzają czas i środki, jakie zazwyczaj pochłania zastosowanie rozwiązań alternatywnych.

Masz pytanie lub wątpliwość?

zadzwoń lub napisz

Zalety cięcia betonu

Nie ma wątpliwości, że cięcie betonu to technika rewolucyjna w stosunku do metod tradycyjnych. Dobrze wykonane:

 • generuje mniej hałasu,
 • mniejsze zapylenie,
 • mniej odpadu w formie uciążliwego gruzu,
 • mniejsze zagrożenie wypadkiem na placu budowy,
 • zajmuje niewiele czasu i umożliwia szybkie kontynuowanie prac instalacyjnych czy montażowych.

Co warto zauważyć, dobrze zrealizowana usługa cięcia betonu ma zasadnicze znaczenie dla sprawnego postępu kolejnych etapów prac budowlanych, montażowych czy adaptacyjnych. Cięcie betonu wykonane odpowiednią techniką pozwala na:

 • uzyskanie idealnej krawędzi w miejscu cięcia,
 • wykonanie otworów i określonym kształcie,
 • wykonanie podcięć czy bruzd o odpowiedniej głębokości.

Warto też wspomnieć o formie odpadu, jaki uzyskuje się w procesie cięcia betonu. W przypadku wycinania otworów odpad ma zazwyczaj postać sześcianu. Jest łatwiejszy do sprzątania i w większości przypadków zajmuje mniej miejsca niż rozsypany gruz, z jakim mamy do czynienia przy zastosowaniu technik tradycyjnych. Precyzyjne cięcie betonu i równa gładka krawędź to mniej nakładów czasu, pracy i środków na realizację prac montażowych i wykończeniowych. Trzeba też wspomnieć o możliwości zastosowania metod redukujących zapylenie lub bez pyłowych. To ogromne uproszczenie w przypadku realizacji prac w budynkach użytkowanych. Z jednej strony ogranicza się ryzyko wdychania szkodliwego pyłu, jaki generuje proces obróbki betonu. Z drugiej, cięcie betonu metodą bezpyłową generuje mniej trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.

Cięcie betonu dla dewelopera i inwestora prywatnego

Nasza firma oferuje profesjonalną usługę cięcia betonu. To propozycja dla deweloperów, inwestorów publicznych i indywidualnych. Realizujemy usługi modyfikacji konstrukcji betonowych w każdej skali. Oferujemy adaptacje obiektów przemysłowych, obiektów i budowli infrastrukturalnych, użyteczności publicznej, mieszkaniowych budynków wielorodzinnych, domów i wszystkich innych konstrukcji betonowych. Zachęcamy do kontaktu i konsultacji na temat możliwości, jakie daje adaptacja konstrukcji betonowych przy zastosowaniu metody cięcia diamentowego oraz technik uzupełniających.

Zamów usługę cięcia betonu tam, gdzie jej potrzebujesz

Nasza firma współpracuje z wieloma inwestorami instytucjonalnymi oraz prywatnym. Regularnie realizujemy prace polegające na modyfikacji konstrukcji betonowych w różnych lokalizacjach. Oferujemy krótkie terminy i szybki czas realizacji zleceń polegających na cięciu w betonie w rejonie Białegostoku, Lublina i Warszawy. Zachęcamy do kontaktu w celu konsultacji na temat zastosowania techniki cięcia betonu w państwa inwestycji. To doskonałe rozwiązanie tak dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i obiektów użytkowych, hal przemysłowych czy deweloperów zajmujących się wznoszeniem nowych konstrukcji.

Zapraszamy do współpracy.