Klimatyzacja w Białymstoku

Montaż klimatyzacji to doskonały pomysł na poprawę komfortu w pomieszczeniach. Nasza firma montuje klimatyzatory w białostockich lokalach użytkowych, mieszkaniach, domach, obiektach komercyjnych, biurowcach i wielu innych. Dostępne urządzenia pozwalają na montaż klimatyzacji w każdym obiekcie. Coraz częściej klimatyzatory stanowią integralny element systemu wentylacji w nowych i modernizowanych obiektach i lokalach. Jak się okazuje montaż klimatyzacji to nie tylko poprawa komfortu osób korzystających z pomieszczeń. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na montaż klimatyzacji, podkreślają, że dzięki temu uzyskują wyższe czynsze najmu oraz lepszą wycenę swoich nieruchomości na rynku. Komfort klimatyzowanych pomieszczeń w upalne dni docenia każdy, co powoduje, że nasza firma w Białymstoku co roku notuje wzrost liczby montowanych urządzeń klimatyzacyjnych.

Klimatyzacja

Jak wybrać klimatyzację?

Samodzielny wybór urządzenia może okazać się dość skomplikowany. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Urządzenia różnią się wydajnością, funkcjonalnościami oraz ceną. Montaż klimatyzacji może wydawać się zadaniem prostym, jest jednak pracochłonny i wymaga doświadczenia. Podobnie jest z serwisem urządzeń. Jak wiadomo, każdy klimatyzator trzeba regularnie oczyszczać i wymieniać w nim filtr powietrza. Zakres czynności wchodzących w zakres obsługi technicznej zależy od zaawansowania danego modelu urządzenia i systemu klimatyzacji. Decydując się na montaż klimatyzacji, warto też zapoznać się z ofertą serwisu. Zachęcamy do konsultacji w sprawie doboru i montażu klimatyzacji w nieruchomościach na terenie Białegostoku i okolic. Pomożemy wybrać odpowiednie urządzenie i zaplanować montaż w trzech prostych krokach.

  1. Konsultacje w na temat oczekiwań użytkowników - na rynku dostępnych jest wiele modeli klimatyzatorów. Urządzenia mogą być wyposażone w specjalne filtry, które poprawiają jakość nawiewanego powietrza. Niektóre mają szereg dodatkowych funkcji, takich jak jonizator powietrza, które pozwalają jeszcze lepiej oczyszczać powietrze w pomieszczeniach.
  2. Omówienie warunków w miejscu montażu klimatyzacji - rodzaj urządzenia i jednostki wewnętrznej musi być dobrany do wielkości pomieszczenie i warunków w miejscu montażu. W zależności od warunków jednostka wewnętrzna może być zamontowana na ścianie lub suficie. W niektórych przypadkach stosuje się też jednostki podłogowe. Warto dodać, że nie mniej ważna jest lokalizacja jednostki zewnętrznej.
  3. Dobór klimatyzatora i planowanie montażu - po ustaleniu budżetu, oczekiwań i weryfikacji warunków w miejscu montażu można wybrać jedno z pasujących rozwiązań. Na tym etapie zazwyczaj dokładnie omawia się też koszty eksploatacji urządzeń oraz ich okresowej obsługi serwisowej. Po wyborze optymalnego rozwiązania można w końcu umówić montaż klimatyzacji.

Masz pytanie lub wątpliwość?

zadzwoń lub napisz

Montaż klimatyzacji w Białymstoku

Montaż klimatyzacji dzieli się na dwa etapy. Jednym z nich jest montaż jednostki zewnętrznej. Kolejny to montaż jednostek w pomieszczeniach. W przypadku zaawansowanych systemów klimatyzacji konieczne jest też rozprowadzenie systemu przewodów wentylacyjnych. Dokładne informacje na temat zakresu prac, jakie trzeba zrealizować podczas montażu klimatyzacji w konkretnej nieruchomości, można uzyskać po konsultacjach z przedstawicielem naszej firmy. Jak wygląda typowy montaż klimatyzacji w Białymstoku?

  1. Montaż jednostki zewnętrznej - w zależności od rodzaju nieruchomości i warunków w miejscu montażu jednostki zewnętrzne są montowane na dachu lub na elewacji budynku. W przypadku domów z dachami spadzistymi oraz w przypadku wielorodzinnych budynków mieszkalnych, podczas montażu klimatyzacji w konkretnym lokalu, jednostka zewnętrzna (skraplacz) jest montowana na elewacji. Właściciele nieruchomości lokalowych często są zmuszeni do montażu zewnętrznego urządzenia klimatyzacyjnego na balkonie w taki sposób, aby nie było widoczne i tym samym nie zaburzało estetyki elewacji.
  2. Montaż jednostki wewnętrznej - wybrana jednostka wewnętrzna (parownik) musi być zamontowana w odpowiedniej odległości od jednostki zewnętrznej tak, aby oba elementy systemu można było połączyć przewodami elektrycznymi i freonowymi (z czynnikiem chłodniczym). W instrukcji każdego urządzenia dostępne są dokładne wytyczne na temat optymalnego usytuowania jednostki wewnętrznej. To ważne informacje. Opisują, jakie odległości należy zachować pomiędzy urządzeniem a sufitem czy podłogą oraz przeszkodami bocznymi, które mogłyby utrudniać obieg powietrza wokół urządzenia. Właściwe usytuowanie jednostki wewnętrznej to jeden z ważniejszych elementów prac montażowych.

Prace montażowe polegają na przygotowaniu otworów na przewody łączące jednostkę zewnętrzną z urządzeniem wewnętrznym. W większości przypadków montaż klimatyzacji wymaga wiercenia w betonie otworu o średnicy około 6 cm. W tak przygotowanym przelocie instaluje się rurki i przewody łączące urządzenie zewnętrzne z wewnętrznym. Po nawierceniu otworu można przystąpić do mocowania wsporników o kotew mocujących obie jednostki. Powinny być usytuowane w taki sposób, aby po osadzeniu jednostki wewnętrznej zakryć nawiercony otwór. Po zamocowaniu i podłączeniu wszystkich elementów należy przeprowadzić kontrolowany rozruch nowej klimatyzacji. Takie próbne uruchomienie to element kontroli poprawności wykonania czynności montażowych i sprawdzian sprawności urządzeń. Rozruch urządzenia jest elementem naszej oferty na montaż klimatyzacji. Po montażu i uruchomieniu urządzeń pozostaje opanować obsługę klimatyzacji. To ważne, aby zapoznać się z wszystkimi możliwościami, jakie oferuje nowoczesne urządzenie klimatyzacyjne. Dzięki temu można w pełni wykorzystać jego potencjał i cieszyć się optymalnym klimatem i jakością świeżego powietrza we wnętrzu.

Zapraszamy do współpracy.