Profesjonalne wiercenie w twardym betonie

Wiercenie w twardym betonie może przysporzyć wielu problemów. Wykonywane standardowymi narzędziami może być wyjątkowo trudne i czasochłonne. Poza tym generuje uciążliwy hałas, wibracje, a w trakcie wydziela się dużo uciążliwego pyłu, którego wdychanie jest szkodliwe. Profesjonalne wiercenie w betonie to usługa realizowana przez specjalistów w dziedzinie adaptacji i przygotowywania powierzchni i konstrukcji betonowych na potrzeby montażu elementów instalacyjnych oraz różnego rodzaju urządzeń technicznych. Taka usługa jest realizowana specjalnymi maszynami, które są wyposażone w odpowiednio dobrane narzędzia diamentowe. Dzięki temu proces wiercenia w najtwardszym betonie nawet w betonie zbrojonym trwa tylko chwilę, generuje mniej pyłu, niższy poziom hałasu i daję możliwość wiercenie wyjątkowo głębokich otworów o dużej średnicy.

Wiercenie w betonie

Kiedy warto zamówić wiercenie w betonie?

Profesjonalne wiercenie w betonie to usługa, bez której trudno wyobrazić sobie realizację zadań, takich jak wykonywanie długich przewiertów o dużej średnicy. Warto jednak zauważyć, że usługa wiercenia w betonie jest coraz częściej zamawiana też przy prostszych pracach przygotowawczych i adaptacyjnych. Wynika to z faktu, że zastosowanie specjalistycznego sprzętu i narzędzi pozwala znacznie skrócić czas realizacji wiercenia w betonie. Co więcej, gwarantuje uzyskanie otworów oczekiwanych wymiarach i krawędzi otworów, których jakość powoduje, że nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych prac adaptacyjnych czy wykończeniowych przed montażem instalowanego osprzętu, czy urządzeń.

Nasza firma regularnie realizuje usługi wiercenia w betonie w Białymstoku, Warszawie, Poznaniu i w Lublinie. Współpracujemy z deweloperami i inwestorami, którzy specjalizują się we wznoszeniu nowych konstrukcji. Jednocześnie świadczymy usługi na rzecz właścicieli obiektów i inwestorów, którzy modyfikują, wzmacniają i naprawiają swoje konstrukcje w celu przywrócenia im pełnej sprawności technicznej, podniesienia parametrów nośności i wytrzymałości czy zmiany ich przeznaczenia.

Stosowane przez nas techniki wiercenia w betonie to doskonałe rozwiązanie do realizacji zadań, takich jak:

 • przewierty w murach i betonie zbrojonym,
 • wiercenie otworów przebiciowych, przepustów i przelotów w betonie konstrukcyjnym,
 • wiercenie otworów wentylacyjnych,
 • wiercenie w celu pobrania próbek do badań struktury,
 • wiercenie w celu pomiaru grubości elementu konstrukcyjnego,
 • wiercenie w posadzkach celu wykonania otworów instalacyjnych lub kanalizacyjnych,
 • wiercenie w stropach na potrzeby prowadzenia instalacji różnego typu,
 • wiercenie w celu montażu wzmocnienia elementu konstrukcyjnego,
 • wiercenie w betonie w celu pod punkty kotwienia elementów instalacyjnych czy osprzętu.

Metody i techniki, które stosujemy w codziennej pracy, pozwalają na realizację praktycznie wszystkich zadań, jakie stawia przed nami inwestor. Zachęcamy do konsultacji w kwestii możliwości, jakie daje nasza profesjonalna usługa wiercenia w betonie.

Masz pytanie lub wątpliwość?

zadzwoń lub napisz

Usługa wiercenia w betonie - dlaczego warto?

Profesjonalne wiercenie w betonie to metoda bardzo szybka i dokładna. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu można prowadzić głębokie odwierty i dużej średnicy w wyjątkowo krótkim czasie. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie zastosowano i zamierza się zastosować beton, jako element konstrukcyjny. Wiercenie w betonie umożliwia prowadzenie otworów w pionie, jak i w poziomie. Nie ma też problemu z wierceniem pod kątem. Współczesny sprzęt specjalistyczny gwarantuje jednakowy poziom precyzji i jakości odwiertu niezależnie od płaszczyzny, w której jest prowadzony. Ponadto, specjalistyczne narzędzia pozwalają na znaczną redukcję emitowanego hałasu. Warto dodać, że jest to coraz ważniejszy czynnik, jaki jest brany pod uwagę podczas dobierania metody realizacji zadania. Oprócz tego profesjonalne metody wiercenia w betonie umożliwiają dość precyzyjne zarządzanie odpadami, m.in. pyłem generowanym podczas wiercenia. Co do zasady diamentowe metody wiercenia w betonie znacznie redukują emisję pyłu. Ponadto, inwestorzy mogą zdecydować o wybraniu metody bezpyłowej.

Zalety profesjonalnej usługi wiercenia w betonie

Profesjonalne wiercenie w betonie to oszczędność czasu, gwarancja jakości i pełna kontrola w trakcie realizacji prac. Zalety dobrej usługi wiercenia to m.in.:

 • idealna jakość otworu na całej długości,
 • możliwość wiercenie otworów o wyjątkowo dużych średnicach,
 • możliwość wykonywania długich otworów, przewiertów i przebić,
 • proste wiercenie długich otworów w dowolnej płaszczyźnie,
 • redukcja czasu realizacji zlecenia,
 • redukcja prac wykończeniowych związanych z przygotowaniem otworów,
 • mniej pyłu i możliwość zastosowania technik bezpyłowych.

Specjalistyczna usługa obejmuje wiercenie w najtwardszym betonie oraz w betonach zbrojonych. To wygodne rozwiązanie dla każdego zleceniodawcy.

Dla kogo usługa wiercenia w betonie?

Wiercenie w betonie to usługa dla inwestorów indywidualnych, deweloperów oraz wykonawców specjalistycznych robót instalacyjnych i budowlanych. Nasza firma wykonuje otwory w betonie pod punkty kotwiczące oraz do celu prowadzenia instalacji każdej z branż. Wiercimy w konstrukcjach betonowych budynków mieszkalnych, użytkowych, przemysłowych, różnego rodzaju budowli i we wszystkich innych konstrukcjach betonowych. Nasz zespół realizuje zadania o różnym zasięgu i skali. Regularnie współpracujemy z inwestorami i wykonawcami, dla których świadczymy usługi wiercenia w betonie w różnych inwestycjach na terenie Białegostoku, Warszawy, Poznania i Lublina.

Zapraszamy do współpracy.