Jak zrobić wentylację?

Aby zadbać o właściwy przepływ powietrza w domu, kluczem jest wentylacja. Rozwiązanie to nie tylko zapewnia optymalny komfort, ale także poprawia samopoczucie domowników, dbając o ich zdrowie. Jak zrobić wentylację?

Co zrobić, gdy w domu nie ma wentylacji?

W domu bez naturalnego (grawitacyjnego) systemu usuwania zużytego powietrza można zastosować wentylację mechaniczną. Rozwiązanie to opiera się na montażu specjalnej centrali, która odpowiada za właściwy przepływ powietrza przez kanały wywiewne. Zapewnia właściwy poziom wilgoci i wpływa na poprawę komfortu życia w domu.

Jak zrobić wentylację w starej łazience?

Jeśli w Twojej łazience nie ma dobrej cyrkulacji powietrza, możesz zastosować wentylator elektryczny montowany w kanale wentylacyjnym. Głównym celem tego urządzenia jest zasysanie ciepła i wilgoci, które pozostają w powietrzu po ciepłym prysznicu lub kąpieli. Absolutną koniecznością są otwory wentylacyjne w drzwiach łazienkowych. Zgodnie z przepisami, powinno być ich minimum 5, o średnicy co najmniej 7,5cm każdy.

Jak zrobić wentylację w pomieszczeniu bez okna?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie pomieszczenie mieszkalne lub użytkowe bez okna. Brak naturalnej wentylacji może niekorzystnie odbić się na samopoczuciu domownikom. Rozwiązaniem jest wykonanie otworu w ścianie i zamontowanie kratki wentylacyjnej, przez którą będzie wpadać powietrze z innego pomieszczenia.

Dlaczego wentylacja działa odwrotnie?

Jeśli domowa wentylacja działa odwrotnie, czyli zasysa powietrze zamiast odprowadzać je na zewnątrz, przyczyną może być wada konstrukcyjna komina. W takiej sytuacji powinieneś przeprowadzić modernizację instalacji, ponieważ wsteczny ciąg kominowy zagraża zdrowiu, a nawet życiu domowników. 

W firmie Solut Construction podejmujemy się zleceń związanych z wykonywaniem wentylacji i montażem klimatyzatorów. Jeśli chcesz odetchnąć świeżym powietrzem, koniecznie zapoznaj się z naszą pełną ofertą! Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu! Usługi kierujemy do klientów z Białegostoku i okolic.