Jak wiercić w betonie?

Wiercenie otworów w betonie to przydatna umiejętność. Robiąc to poprawnie, możesz wieszać obrazy, montować półki, a także instalować oświetlenie. Sam proces jest prosty, o ile wiesz, które narzędzia wybrać i jak z nich korzystać.

Czym wiercić w płycie betonowej?

Podczas wiercenia w płycie betonowej eksperci zalecają użycie wiertarki wyposażonej w udar mechaniczny lub pneumatyczny z wiertłami tytanowo-węglowymi lub diamentowymi. Zastosowanie końcówek o innych funkcjach może być nieskutecznie i spowodować wiele szkód, w tym uszkodzenie kruszywa.

Ile trwa wiercenie w betonie?

Czas wiercenia w betonie zależy w głównej mierze od rodzaju wiertarki, zastosowanego w niej wiertła, a także grubości samego materiału. Wykonanie otworu na głębokość 5 cm przy korzystaniu z wiertarki udarowej i wiertła do betonu 1/4″, zajmuje mniej niż pół minuty.

Czy można wiercić w betonie bez udaru?

Choć beton jest twardym i gęstym materiałem, wiercenie w nim możliwe jest również bez funkcji udaru. Powinieneś jednak pamiętać o korzystaniu z wysokiej jakości wiertła do kamienia, najlepiej z końcówką wykonaną z węglików spiekanych. Warto również mieć na uwadze, że w takim przypadku czas wykonania pojedynczego odwiertu może się wydłużyć do nawet kilku minut.

Jak wywiercić dziurę w Żelbetonie?

Ze względu na wysoką gęstość żelbetonu zwykle potrzebna jest wiertarka udarowa z wysokiej jakości wiertłem węglikowym. To jeden z najtwardszych materiałów na rynku budowlanym, dlatego jego obróbka wymaga dużej uważności.

Ile kosztuje wiercenie otworów w betonie?

Odwierty w betonie możesz oczywiście wykonać samodzielnie, o ile dysponujesz odpowiednim sprzętem i masz w tym doświadczenie. Jeśli nie, alternatywą jest skorzystanie z usług firm świadczących usługi budowlane. Cena za wywiercenie jednego otworu w betonie waha się od 3 do nawet 30 zł. Rozbieżności te wynikają z odmiennych technologii wykorzystywanych w samym procesie.

Jeśli chcesz zlecić odwierty w betonie, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Solut Construction. Korzystamy z nowoczesnych technologii, które pozwalają nam sprostać wymaganiom każdego klienta. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji!